И
0
Глобальный Маркетплейс!
Добавить
назад
...
Киевская область
Киев
Социум
500 пірамід Хеопса: скільки сміття є в Україні

500 пірамід Хеопса: скільки сміття є в Україні

ДОБАВИТЬ ОТВЕТ
0 ответов 17.03.18

Описание темы:

Спочатку з´являлися "прикрашені" целофаном немов листям дерева. Потім в повітрі починали літати пакети і папірці.
Дорога повертала і ось за рогом з´являлась вона - величезна заповнена сміттям долина, яка вже перетворилася на гору.
Вітер і птахи розносили його за багато кілометрів навколо.
Таких, як цей смітник у Кіровоградській області, в Україні є тисячі. Щороку, за офіційними даними, українці викидають 11 млн тонн сміття - це десь 300 кг на людину.
Уявити все накопичене в Україні сміття можна так - це 14 тисяч футбольних полів, на яких стоять 500 пірамід Хеопса.
За даними з Мінекології, Мінрегіонбуду і екологів, площа всіх сміттєзвалищ України становить понад 10 тис. га, а об´єм сміття - близько 1,2 км кубічних.
Ці сміттєві піраміди щороку зростатимуть - в Україні захоронюють майже всі відходи, а саме 94,4 %. Ще 2,7 % спалюють, а 3,09% переробляють.
Вивозять сміття на п´ять тисяч легальних полігонів, ще 27 тисяч сміттєвих звалищ стихійно щороку з´являється по всіх областях.
Мішками чи машинами сміття викидають у найближчі ліси, яри, канави чи під паркани.
Для боротьби зі стихійними звалищами у Мінекології створили карту ecomapa.gov.ua, куди користувачі можуть завантажувати координати і фото смітників та слідкувати за тим, як комунальники їх прибирають.
"Колись діти тут у футбол грали, тепер звалище. Дехто вивозив сміття вантажівками", - пише про стихійний смітник на вулиці Вахтовій мешканець Запоріжжя і публікує фото.
За два роки з двох тисяч заявок прибрали лише четверту частину смітників.
Сміття гнитиме на полігонах століттями - більша частина всього виробленого людством пластику існує і досі.
На розкладання пластикової пляшки потрібно понад 400 років, алюмінієвої банки - 200.
Небезпечні гори
Гора сміття висотою у 20-поверховий будинок на площі у 50 футбольних полів - це вже не уявний, а реально існуючий і один з найбільших у Європі полігон для відходів у Грибовичах під Львовом.
Після пожеж, зсувів і загибелі там чотирьох людей у 2016 році звалище закрили. Трагедія у Грибовичах продемонструвала, наскільки небезпечними можуть бути перевантажені полігони.
За експертними оцінками, понад 99% функціонуючих полігонів не відповідають європейським вимогам, розповіла ВВС News Україна Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги.
У Мінекології визнають, що норми екологічної безпеки порушують 30% полігонів.
За словами еколога Алли Войціховської з правозахисної організації "Екологія-Право-Людина", аналогічна з Грибовичами ситуація може повторитися на кожному полігоні України, де немає обвалування звалищ, відсутні збір фільтратів та їхнє очищення, немає газозбірних свердловин, які збиратимуть метан, а отже будуть ризики пожеж і забруднення навколишньої території.
Проте навіть після закриття полігони продовжують становити небезпеку. Якщо не провести рекультивацію, опади, які потрапляють на сміття, будуть забруднювати навколишні ґрунти і підземні води.
Через два роки після закриття, у лютому 2018 року, на полігоні у Грибовичах пішли тріщини у новозбудованій дамбі, яка мала захищати територію від нових зсувів і забруднення навколишнього середовища. Полігон у Грибовичах потребує рекультивації, яка має обійтися у мільйони євро.
Від 1 січня 2018 року в Україні запрацювала норма закону "Про відходи", яка забороняє захоронення на полігонах неперероблених відходів і зобов´язує сортувати і переробляти сміття.
Проте, як зазначає еколог Алла Войціховська, доки в Україні не розроблять детальний план поводження з відходами, їх будуть і далі вивозити на полігони.
"Поки немає сформованої логістики, як розділяти, куди везти розділені відходи, полігони поповнюватимуться новим сміттям", - каже пані Войціховська.

Ответы

В данной теме пока нет ответов.

Оставьте свой ответ первым!

Добавить ответ

Написать ответ

Также смотрят

Самый активный пользователь

Dina Jacjuk
1 отзыв

Dina Jacjuk

Таксифай

1 отзыв
не дорого це точно! сьогодні вранці викликали таксі, орінтовно тариф (знижкою) був 132-170 грн, а з картки списало 235 грн:) просто супер, забезпечили гарний настрій на весь понеділок! Дякую компанії таксіфай...

Отзыв дня

Dina Jacjuk
1 отзыв

Dina Jacjuk

Таксифай

1 отзыв
не дорого це точно! сьогодні вранці викликали таксі, орінтовно тариф (знижкою) був 132-170 грн, а з картки списало 235 грн:) просто супер, забезпечили гарний настрій на весь понеділок! Дякую компанії таксіфай...
Ответить на 0 цитируемых сообщенийОтменить
Показать карту сайта